Pon-Pt: 7-18, Sob-Ndz: Zamknięte

Aktualności

Strona główna Aktualności

Aktualności

To najbardziej dynamiczna zakładka na naszej stronie, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania. Znaleźć tutaj można harmonogram imprez na dany miesiąc ze szczegółowym opisem co się dzieje, która grupa w tym uczestniczy, o której godzinie startuje wydarzenie, jaki jest plan dojazdu np. na miejsce docelowe naszej wyprawy lub jak będzie wyglądał występ świąteczny w wykonaniu Bystrzaków.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Artystyczno – Językowe „Bystrzaki” to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN.
Kadra Pedagogiczna  to zespół młodych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nasza placówka zatrudnia psychologa, logopedę oraz terapeutę SI sprawujących kontrolę nad prawidłowym rozwojem dzieci. Przedszkole przyjmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi Je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole, a w konsekwencji i w dorosłym życiu. Zapewniamy pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę.

HARMONOGRAM IMPREZ I WYDARZEŃ – MARZEC 2020 r.

DATA:

DZIEŃ:

WYDARZENIE:

GRUPA:

02.03.2020

PON.

DZIEŃ PIEGÓW

 

A czy Wasze buzie zdobią piegi? Skąd właściwie się one biorą? Dlaczego niektórzy się ich wstydzą? I czy to powód… by być nieszczęśliwym? Wspólnie z przedszkolakami odpowiemy na te pytania z okazji Dnia Piegów.

WSZYSTKIE GRUPY

02.03.2020

PON.

DZIEŃ DENTYSTY

 

Pan dentysta leczy zęby,
wszyscy o tym wiedzą.
A szczególnie dzieci, które
wciąż cukierki jedzą.

Kiedy nagle ząb zaboli
na fotelu siadasz.
I po chwili mocną plombę
w zębie już posiadasz.

Szczotka, pasta to są zębów
wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby,
nie tylko w niedzielę.

 

2 marca nasze przedszkole odwiedzi dentysta. Opowie nam kilka słów o swojej pracy, zapozna nas z narzędziami, których na co dzień używa i zdradzi nam tajemnicę – jak dbać o zęby,
by były zdrowe.

WSZYSTKIE GRUPY

06.03.2020

PT.

DZIEŃ KOBIET

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu nie obędzie się bez zabaw i atrakcji. Chłopcy własnoręcznie przygotują upominki dla swoich koleżanek. Tego dnia nie zabraknie radości i uśmiechów na twarzach – w końcu to Dzień Kobiet!

WSZYSTKIE GRUPY

09.03.2020

WT.

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

 

Nasze przedszkole odwiedzą niesamowici goście. Są mięciutcy, milutcy i mają bardzo długą szyję – i to nie są żyrafy. Nasi goście to Alpaki 🙂. Opiekun tych zwierząt zapozna nas z samymi zwierzątkami, przybliży nam informacje na temat ich życia i opowie kilka ciekawostek odnośnie tego co Alpaki najbardziej lubią robić. Będziemy mogli nakarmić naszych gości marchewkami, przytulić się do nich, pogłaskać jak i zrobić wspólne zdjęcie.

WSZYSTKIE GRUPY

13.03.2020

PT.

CYKL CIAŁO: ZMYSŁY

 

Tego dnia Bystrzaki dowiedzą się wielu cennych informacji na temat zmysłu: węchu, wzroku, słuchu, smaku oraz dotyku. Poznają budowę receptorów poszczególnych zmysłów. Dzieci w trakcie zorganizowanych zabaw będą miały okazję doświadczyć jak bardzo ważne w życiu każdego człowieka są poszczególne zmysły i jak trudno jest bez nich funkcjonować.

WSZYSTKIE GRUPY

17.03.2020

WT.

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

 

W tym dniu podczas zajęć dzieci poznają legendę o Św. Patryku – patronie Irlandii oraz symbole i zwyczaje związane z tym świętem. Dominującym kolorem tego dnia będzie kolor zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. W tym dniu dzieci również będą utrwalały i poznawały nowe słownictwo w języku angielskim.

WSZYSTKIE GRUPY

20.03.2020

PT.

TEATRZYK NAUCZYCIELKI DZIECIOM – WIOSNA

 

Powoli przybywa do nas wiosna, więc z tej okazji Ciocie wystąpią na scenie niczym prawdziwi aktorzy. Bystrzaki obejrzą przedstawienie wiosenne w wykonaniu Cioć. Ciekawe, kto rozpozna w aktorach znane twarze? Przekonajmy się.

WSZYSTKIE GRUPY

23.03.2020

PON.

DZIEŃ METEOROLOGII

 

23 marca obchodzimy dzień Meteorologii, więc w tym dniu zgłębimy wiedzę na temat zmieniających się warunków pogodowych, dokonamy analizę i obserwację zjawisk atmosferycznych. Po zdobytej wiedzy na temat pogody jej rodzajów i sposobu zapisu wyjaśnimy  „Co to jest prognoza pogody?”, kto ją przygotowuje, gdzie można jej wysłuchać, skąd biorą się informacje? Na sam koniec przedszkolaki będą miały możliwość opracowywać prognozę pogody według własnego pomysłu i przedstawić ją rówieśnikom wcielając się w rolę prezentera pogody.

WSZYSTKIE GRUPY

26.03.2020

CZW.

SPEKTAKL „WYBUCH W WIOSCE SMERFÓW” W DK ŚWIT

 

26 marca wszystkie przedszkolaki udadzą się do Domu Kultury Świt na przedstawienie teatralne pt. “Wybuch w Wiosce Smerfów”. Spektakl  uczy dobrych postaw wobec innych, odpowiedzialności za drugiego, opiekuńczości oraz jak sobie radzić w trudnych momentach. Bo zawsze jest jakieś wyjście.

 

Zaplanowano wyjście na godz. 10.00

Czas trwania spektaklu 60 minut bez przerwy

Cena biletu dla dziecka 20 zł

WSZYSTKIE GRUPY

27.03.2020

PT.

CYKL PODRÓŻE PO POLSCE: WIELKOPOLSKA

 

W tym miesiącu Bystrzaki odwiedzą Wielkopolskę.  Z tej okazji czeka dla nich wiele zadań i zagadek do rozwiązania takich jak: odkrycie tajemnicy poznańskich koziołków,  rozszyfrowanie gwary poznańskiej, nauka oberka. A na sam koniec wybiorą się na „wycieczkę” po Gnieźnie i Biskupinie, gdzie poznają piękne i malownicze krajobrazy Wielkopolski.

WSZYSTKIE GRUPY

“Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają dzieci, tym bardziej pewne siebie i kochające stają się jako dorośli”

– Steve Biddulph