Pon-Pt: 7-18, Sob-Ndz: Zamknięte

Aktualności

Strona główna Aktualności

Aktualności

To najbardziej dynamiczna zakładka na naszej stronie, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania. Znaleźć tutaj można harmonogram imprez na dany miesiąc ze szczegółowym opisem co się dzieje, która grupa w tym uczestniczy, o której godzinie startuje wydarzenie, jaki jest plan dojazdu np. na miejsce docelowe naszej wyprawy lub jak będzie wyglądał występ świąteczny w wykonaniu Bystrzaków.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Artystyczno – Językowe „Bystrzaki” to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN.
Kadra Pedagogiczna  to zespół młodych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nasza placówka zatrudnia psychologa, logopedę oraz terapeutę SI sprawujących kontrolę nad prawidłowym rozwojem dzieci. Przedszkole przyjmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi Je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole, a w konsekwencji i w dorosłym życiu. Zapewniamy pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę.

HARMONOGRAM IMPREZ I WYDARZEŃ – STYCZEŃ 2021 r.

DATA

DZIEŃ

WYDARZENIE:

GRUPA

08.01.2021

PT.

PODRÓŻE PO EUROPIE – NASI ZACHODNI SĄSIEDZI NIEMCY

 

Przedszkolaki dowiedzą się, że sąsiadem Polski są Niemcy. Poznają kulturę Niemiec, w tym tradycje typowe dla mieszkańców tego kraju. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy tradycje te są podobne do tradycji polskich. Nauczą się podstawowych wyrażeń i zwrotów w języku niemieckim. Zbudują własną Bramę Brandenburską.

 

WSZYSTKIE GRUPY

13.01.2021

ŚR.

MAŁY PROJEKTANT MODY – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSZULI

 

Dzieci poznają specyfikę pracy projektanta mody, a także jego warsztat pracy (sprzęt krawiecki, materiały). Zastanowią się, co jest potrzebne do tego, aby powstało ubranie. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego koszula uchodzi za ponadczasowy element garderoby noszony w różnych sytuacjach. W końcu zamienią się w małych kreatorów, z dostępnych materiałów zaprojektują oryginalne kreacje. Będą miały okazję wykazać się kreatywnością, tworząc koszule według własnego pomysłu.  

WSZYSTKIE GRUPY

15.01.2021

PT.

SKĄD SIĘ BIERZE ŚNIEG I LÓD? – DZIEŃ EKSPERYMENTATORA

 

Dzieci odkryją w sobie pasję eksperymentatorów. Przekonają się, dlaczego trzeba zachowywać szczególną ostrożność podczas robienia eksperymentów. Wraz z nauczycielami przeprowadzą różne eksperymenty, dzięki którym dowiedzą się, skąd bierze się śnieg, jak powstaje lód, co jest lżejsze – woda czy lód?

 

WSZYSTKIE GRUPY

18.01.2021

PN.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

 

Przedszkolaki na jeden dzień przeniosą się do Stumilowego Lasu, aby zgłębić jego tajemnice. Poznają Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Wysłuchają najciekawszych fragmentów „Nowych przygód Kubusia Puchatka”. Dzięki zabawom ruchowym i plastycznym będą miały okazję na chwilę wcielić się w postaci z tej powieści tak lubianej przez dzieci na całym świecie.

 

WSZYSTKIE GRUPY

20.01.2021

ŚR.

ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

 

Dzieci poznają mieszkańców Antarktydy, zwłaszcza ptaki nieloty – pingwiny. Dowiedzą się, jak wygląda życie pingwinów, czym różnią się one od innych ptaków, czym się żywią, jak długo żyją, jakie dźwięki wydają. Bystrzaki wezmą też udział w quizie wiedzy o pingwinach.

 

WSZYSTKIE GRUPY

21.01.2021

CZW.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci zastanowią się, jakie upodobania i zainteresowania mają ich babcie i dziadkowie. Będą miały okazję opowiedzieć, w jaki sposób najchętniej spędzają czas z najstarszymi przedstawicielami swojej rodziny. Przygotują filmową niespodziankę dla swoich babć i dziadków.

 

WSZYSTKIE GRUPY

 

22.01.2021

PT.

PROGRAM BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

Przedszkolaki poznają specyfikę pracy ratownika medycznego. Dowiedzą się, czym się on zajmuje, na czym polega jego praca. Poznają tajniki udzielania pierwszej pomocy. Nauczą się skutecznie wzywać pomoc na wypadek, gdyby ktoś z ich otoczenia gorzej się poczuł i trzeba było go ratować.

 

WSZYSTKIE GRUPY

28.01.2021

CZW.

WSZYSTKO O LEGO

 

Klocki Lego są znane dzieciom na całym świecie. Bystrzaki zastanowią się, skąd bierze się fenomen tych klocków. Poznają historię ich powstania, pierwotne wzory, dowiedzą się, z jakich materiałów były tworzone kiedyś, a z jakich są produkowane obecnie. Przeniosą się na chwilę w świat Legolandu i jego atrakcji. Na koniec wspólnie zbudują nasze przedszkole z klocków Lego Duplo.

 

WSZYSTKIE GRUPY

“Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają dzieci, tym bardziej pewne siebie i kochające stają się jako dorośli”

– Steve Biddulph