Pon-Pt: 7-18, Sob-Ndz: Zamknięte

Aktualności

Strona główna Aktualności

Aktualności

To najbardziej dynamiczna zakładka na naszej stronie, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania. Znaleźć tutaj można harmonogram imprez na dany miesiąc ze szczegółowym opisem co się dzieje, która grupa w tym uczestniczy, o której godzinie startuje wydarzenie, jaki jest plan dojazdu np. na miejsce docelowe naszej wyprawy lub jak będzie wyglądał występ świąteczny w wykonaniu Bystrzaków.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Artystyczno – Językowe „Bystrzaki” to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN.
Kadra Pedagogiczna  to zespół młodych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nasza placówka zatrudnia psychologa, logopedę oraz terapeutę SI sprawujących kontrolę nad prawidłowym rozwojem dzieci. Przedszkole przyjmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi Je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole, a w konsekwencji i w dorosłym życiu. Zapewniamy pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę.

HARMONOGRAM IMPREZ I WYDARZEŃ – STYCZEŃ 2020 r.

DATA:

DZIEŃ:

WYDARZENIE:

GRUPA:

10.01.2020

PT.

CYKL CIAŁO: MÓZG

 

Nasze ciało to bardzo skomplikowane urządzenie, a mózg jest jego głównym centrum dowodzenia czyli takim komputerem. To właśnie w mózgu są analizowane i przetwarzane wiadomości z całego ciała, a wiecie dlaczego tak się dzieje? A dzieje się tak, bo mózg ma swoich pracowników, którymi są oczy, uszy, nos i skóra. To właśnie Ci pracownicy dostarczają mu wiadomości z otoczenia np. co teraz widzicie, co słyszycie, jaki zapach czujecie oraz np. czy jest wam zimno czy ciepło. I na dzisiejszych zajęciach Bystrzaki dowiedzą się o tym niezwykłym komputerze znajdującym się w Waszej głowie.

Zajęcia przeniesione z 12.12.2019 r. z powodu wysokiej absencji kadry.

WSZYSTKIE GRUPY

17.01.2020

PT.

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

 

Kubusia Puchatka kochają chyba wszyscy. Ten uroczy Miś podbił serca milionów dzieci i dorosłych. Wraz z przyjaciółmi – zrzędliwym Królikiem, strachliwym Prosiaczkiem, rozbrykanym Tygryskiem, przemądrzałą Sową i opieszałym Kłapouchym przeżywał niesamowite przygody.
W tym dniu przedszkolaki mogą przynieść maskotkę bohaterów z Kubusia Puchatka. Będziemy czytać opowiadanie pt. “Kubuś wspaniałym przyjacielem” oraz rozwiązywać zadania związane z bohaterami.

WSZYSTKIE GRUPY

21-22.01.2020

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Każdego roku, w porze zimowej są takie dwa szczególne dni. To 21 i 22 stycznia, kiedy to obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. I w tym roku ten wyjątkowy czas będziemy obchodzić w naszym przedszkolu.

 

Wszystkie Bystrzaki zapraszają na występy:

Niedźwiadki – 21.01.2020 – godz. 15.30

Sówki – 21.01.2020 – godz. 16.15

Wiewiórki – 22.01.2020 – godz. 16.00

 

WSZYSTKIE GRUPY

24.01.2020

PT.

CYKL PODRÓŻE PO POLSCE: MAŁOPOLSKA

 

Realizując program podróży po Polsce w  tym  miesiącu Bystrzaki wybiorą się  na Małopolskę. Poznają piękne zabytki oraz na ilustracjach, filmach, w albumach zobaczą cudowne krajobrazy. Będą rozwiązywać ciekawe zagadki oraz różne zadania.

WSZYSTKIE GRUPY

27.01.2020

PON.

SPEKTAKL  „PINOKIO”  W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Dziś przeniesiemy się wspólnie do świata fikcji i bajki. Bystrzaki będą miały okazję uczestniczyć w teatrzyku pt. „Pinokio”. Mali widzowie poznają głównego bohatera bajki oraz będą uczestniczyć w prezentowanych przez niego przygodach.

Wszystkich bystrzakowych widzów prosimy o liczne przybycie! 🙂

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 11.00

 

WSZYSTKIE GRUPY

31.01.2020

PT.

DZIEŃ PRZYTULANIA 🙂

 

Virginia Satir, znana amerykańska psychoterapeutka twierdzi, że by przeżyć potrzeba czterech uścisków dziennie, by zachować zdrowie trzeba nam ośmiu uścisków dziennie, by się rozwijać potrzebujemy dwunastu uścisków dziennie. Jak wiadomo przytulanie to samo zdrowie. 31 stycznia nikomu w naszym przedszkolu nie zabraknie przytulania. Międzynarodowy dzień przytulania to piękne święto oraz mamy nadzieję, że każdy dzień będzie dniem przytulania, nie tylko 31 stycznia.

WSZYSTKIE GRUPY

“Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają dzieci, tym bardziej pewne siebie i kochające stają się jako dorośli”

– Steve Biddulph