Pon-Pt: 7-18, Sob-Ndz: Zamknięte

Aktualności

Strona główna Aktualności

Aktualności

To najbardziej dynamiczna zakładka na naszej stronie, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania. Znaleźć tutaj można harmonogram imprez na dany miesiąc ze szczegółowym opisem co się dzieje, która grupa w tym uczestniczy, o której godzinie startuje wydarzenie, jaki jest plan dojazdu np. na miejsce docelowe naszej wyprawy lub jak będzie wyglądał występ świąteczny w wykonaniu Bystrzaków.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Artystyczno – Językowe „Bystrzaki” to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN.
Kadra Pedagogiczna  to zespół młodych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nasza placówka zatrudnia psychologa, logopedę oraz terapeutę SI sprawujących kontrolę nad prawidłowym rozwojem dzieci. Przedszkole przyjmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi Je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole, a w konsekwencji i w dorosłym życiu. Zapewniamy pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę.

HARMONOGRAM IMPREZ I WYDARZEŃ – GRUDZIEŃ 2019 r.

DATA

DZIEŃ

WYDARZENIE:

GRUPA

01-13.12.2019

 

ZBIÓRKA DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jak co roku nasze przedszkole organizuje zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki. Zbiórka odbędzie się w dniach:  01-13.12.2019 r. Chętnych prosimy o dostarczanie ubranek oraz akcesoriów dla dzieci jak również rzeczy dla mam. Szczegóły związane ze zbiórką zostaną przedstawione na plakacie, który zostanie wywieszony w przedszkolu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

 

Pamiętajmy, że warto pomagać i dobro wraca 🙂.

WSZYSTKIE GRUPY

02.12.2019

PON.

PISANIE LISTU DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

Od lat tradycją jest pisanie listów do Św. Mikołaja. Mikołaj jest przyjacielem dzieci i każde dziecko ma taką możliwość. Bardzo mocno wierzymy w to, że każdy list dla Św. Mikołaja jest wyjątkowy, tak samo, jak każde dziecko, które taki list do niego pisze i każde marzenie o pięknym prezencie zostanie spełnione. Ciekawe o jakich prezentach marzą Bystrzaki?

 

WSZYSTKIE GRUPY

03.12.2019

WT.

ŚWIĄTECZNA SESJA FOTOGRAFICZNA

 

W tym dniu odwiedzi nas, niektórym Bystrzakom już dobrze znana, Pani Kinga Garus, która wykona świąteczną sesje fotograficzną. Sesja będzie trwała od godziny 8.00 do około godziny 12.00. Przytulna scenka z miękkim fotelem ustawionym wśród puszystego śniegu, w towarzystwie choinki rozświetlonej lampkami będzie towarzyszyć nam przez cały dzień. Oprócz scenki będą również wykonywane zdjęcia grupowe na jednolitym tle. Tego dnia mile widziane będą ciepłe swetry, skarpetki, rękawiczki, szaliki, sukienki, a nawet piżamki, i wszystkie ubranka kojarzące się ze świętami. 

WSZYSTKIE GRUPY

03-04.12.2019

 

WYKONYWANIE OZDÓB CHOINKOWYCH I WSPÓLNE DEKOROWANIE CHOINKI

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a ich głównym symbolem jest choinka, bombki, łańcuchy i lampki. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. W tych dniach w przedszkolu będziemy tworzyć ozdoby świąteczne. Każda grupa przygotuje swoje indywidualne dekoracje. Następnie 4 grudnia razem ozdobimy naszą wspólną choinkę!

WSZYSTKIE GRUPY

06.12.2019

PT.

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

 

W tym dniu wszystkich Bystrzaków odwiedzi niezwykły gość – Święty Mikołaj. Zanim jednak przyjdzie dzieci wysłuchają opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie  o godzinie 10.30 rozlegnie się dźwięk dzwoneczków Mikołaja. Prosimy wszystkie zainteresowane dzieci, aby na tą godzinę były już w przedszkolu. Miło spędzony czas uświetnią prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja. Prosimy również tego dnia o stroje z czerwonym elementem.

WSZYSTKIE GRUPY

10.12.2019

WT.

OZDABIANIE PIERNIKÓW

 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z zapachem domowych wypieków. W tym dniu również w przedszkolu poczujemy magię świąt dzięki piernikom. Wszystkie Bystrzaki udekorują pierniczki lukrem, polewą według własnego pomysłu. 

WSZYSTKIE GRUPY

12.12.2019

CZW.

CYKL CIAŁO: MÓZG

 

Nasze ciało to bardzo skomplikowane urządzenie, a mózg jest jego głównym centrum dowodzenia czyli takim komputerem. To właśnie w mózgu są analizowane i przetwarzane wiadomości z całego ciała, a wiecie dlaczego tak się dzieje? A dzieje się tak, bo mózg ma swoich pracowników, którymi są oczy, uszy, nos i skóra. To właśnie Ci pracownicy dostarczają mu wiadomości z otoczenia np. co teraz widzicie, co słyszycie, jaki zapach czujecie oraz np. czy jest wam zimno czy ciepło. I na dzisiejszych zajęciach Bystrzaki dowiedzą się o tym niezwykłym komputerze znajdującym się w Waszej głowie.

WSZYSTKIE GRUPY

13.12.2019

PT.

WYCIECZKA DO CENTRUM PIENIĄDZA

 

W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę do centrum Pieniądza. Zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP rozpoczyna się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. Dalsza podróż to spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym.

 

Wyjście o godz. 9.10, powrót planowany na zupę około godz. 12.00

WIEWIÓRKI

17-18.12.2019

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

 

Jak co roku w grudniu spotkamy się w większym gronie, by w blasku choinkowych lampek móc spędzić razem kilka chwil na wspólnym śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Kiedy już zbudujemy świąteczną atmosferę, zasiądziemy na momencik przy wigilijnym stole otoczeni zapachem świątecznych pomarańczy, cynamonu i słodziutkich korzennych pierników.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na wspólne kolędowanie według harmonogramu:

Grupa Niedźwiadki – 17.12.2019  godz. 15.30

Grupa Sówki – 17.12.2019  godz. 16.15

Grupa Wiewiórki – 18.12.2019  godz. 16.00

 

WSZYSTKIE GRUPY

19.12.2019

CZW.

CYKL PODRÓŻE PO POLSCE: LUBELSZCZYZNA

 

Realizując program podróży po Polsce w  tym  miesiącu Bystrzaki wybiorą się  na Lubelszczyznę. Poznają piękne zabytki oraz na ilustracjach, filmach, w albumach zobaczą cudowne krajobrazy. Będą rozwiązywać ciekawe zagadki oraz różne zadania.

WSZYSTKIE GRUPY

24-26.12.2019

 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 

Przedszkole nieczynne

 

W ten miły wieczór w blasku świec
Opłatkiem się podzielimy
Przy jednym stole razem dziś
Kolędy zanucimy
Rozświetla mrok choinki blask
Melodie kolęd brzmią w uszach
A w sercach wszystkich jest wiele radości

Ten dzień nas mocno wzrusza

 

31.12.2019

WT.

SYLWESTER

 

Przedszkole czynne do godz. 15.00

 

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
 niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Wami.
Niech się spełnią wszystkie życzenia, te łatwe 
i te trudne do spełnienia. 
Niech się spełnią te duże i te małe, 
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku w nadchodzącym Nowym Roku.
Nowy Rok niech Wam przyniesie dużo zdrowia, 
wiele radości a przede wszystkim szczęście i miłość Waszych najbliższych
Szczęśliwego 2020 Roku !

 

 

“Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają dzieci, tym bardziej pewne siebie i kochające stają się jako dorośli”

– Steve Biddulph