Pon-Pt: 7-18, Sob-Ndz: Zamknięte

Aktualności

Strona główna Aktualności

Aktualności

To najbardziej dynamiczna zakładka na naszej stronie, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania. Znaleźć tutaj można harmonogram imprez na dany miesiąc ze szczegółowym opisem co się dzieje, która grupa w tym uczestniczy, o której godzinie startuje wydarzenie, jaki jest plan dojazdu np. na miejsce docelowe naszej wyprawy lub jak będzie wyglądał występ świąteczny w wykonaniu Bystrzaków.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Artystyczno – Językowe „Bystrzaki” to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN.
Kadra Pedagogiczna  to zespół młodych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nasza placówka zatrudnia psychologa, logopedę oraz terapeutę SI sprawujących kontrolę nad prawidłowym rozwojem dzieci. Przedszkole przyjmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudzi Je do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole, a w konsekwencji i w dorosłym życiu. Zapewniamy pakiet zajęć artystycznych, językowych i dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są z użyciem metod pozwalających dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę.

HARMONOGRAM IMPREZ I WYDARZEŃ – PAŹDZIERNIK 2019 r.

DATA

DZIEŃ

WYDARZENIE:

GRUPA

01.10.2019

WT.

10 – LECIE PRZEDSZKOLA BYSTRZAKI !!!

 

Czas ten szybko nam tak leci, że nie sposób zliczyć to!

Zanim Bystrzak się obejrzał – 10 lat przeleciało.

 

I dziś właśnie swoje święto będzie miało miejsce to, które od dziesięciu lat tyle dzieci poznało.

I już tyle latek liczy ta kredeczka kolorowa co przed wejściem co dzień rano wita Jasia przed przedszkolem.

 

Tak więc świętuj razem z nami! Tańcz, uśmiechaj i baw się!

Zdmuchnij świeczki razem z nami na tym przepysznym torcie.

WSZYSTKIE GRUPY

 01.10.2019 – 31.10.2019

 

AKCJA SCHRONISKO – POMOCNA ŁAPA DLA PSIAKA I KOCIAKA

 

Przez cały miesiąc zbieramy dla bezdomnych zwierząt w schronisku wszystko co najpotrzebniejsze. Oczywiście jedzenie dla zwierząt (także dedykowane szczeniętom i seniorom), smakołyki, ale również koce, obroże i krople przeciwkleszczowe i przeciwpchelne (Advocate, Frontline, Fiprex, Foresto), podkłady higieniczne, smycze, szelki/obroże.

WSZYSTKIE GRUPY

04.10.2019

PT.

CYKL: CIAŁO – UKŁAD KOSTNY

 

Dziś kontynuujemy poznawanie ludzkiego ciała oraz mechanizmów działających w naszym orgazmie. Poznaliśmy już jak działa serce, wysłuchaliśmy jego bicia poprzez stetoskop. Kolejnym tematem jest układ kostny. Bystrzaki  poprzez eksperymenty i zabawę spróbują odpowiedzieć jak ile mamy kości, czy wszystkie są nam potrzebne, czy układ kostny jest on tak ważny w naszym ciele oraz wykonają tematyczną pracę plastyczną.

WSZYSTKIE GRUPY

10.10.2019

CZW.

PROJEKT „DRZEWO” – WYCIECZKA DO PARKU

 

W ramach projektu nasze przedszkolaki wybiorą się do parku, aby odkrywać tajemnice drzew. Będziemy różnicować gatunki drzew na podstawie liści i ich owoców. Postaramy się również zabrać do przedszkola kawałek „drzewa” w postaci rysunków wykonywanych w trakcie spaceru. Ponadto część zebranych przez Bystrzaki „darów jesieni” posłuży nam jako dekoracje sal.

WSZYSTKIE GRUPY

14.10.2019

PON.

DZIEŃ NAUCZYCIELA – ŚWIĘTO WSZYSTKICH CIOĆ!

 

Tego dnia nasze ciocie opowiedzą Bystrzakom na czym polega praca nauczyciela. Zorganizują różne konkurencje, dzięki którym będą mogły sprawdzić jak dobrze są znane przez dzieci. Dodatkowo tego dnia na czas zajęć tematycznych nasze ciocie zamienią się grupami i przeprowadzą z dziećmi wywiad na temat cioć z grupy Niedźwiadki, Sówki oraz Wiewiórki.

WSZYSTKIE GRUPY

15.10.2019

WT.

PROJEKT „BO TO BARDZO WAŻNA RZECZ, ŻEBY CZYSTE  RĘCE MIEĆ”

 

W tym dniu nasi podopieczni zapoznają się z prawidłową techniką mycia rąk. Poznają jak długo i dokładnie należy to robić. Dowiedzą się, że niemycie rąk wiąże się z ogromnym ryzykiem przenoszenia różnych chorób zakaźnych. Nasze Bystrzaki staną się mistrzami w tej dziedzinie!

WSZYSTKIE GRUPY

17.10.2019

CZW.

WARSZTATY TERAPEUTY SI:  „CO TO JEST INTEGRACJA SENSORYCZNA”   GODZ. 17.00 – 19.00

 

Specjalista  z zakresu terapii Integracji Sensorycznej przybliży Państwu idee tej terapii, wytłumaczy mechanizmy działania w sposób przystępny oraz będzie udzielał odpowiedzi na nurtujące pytania.  Warsztaty  są całkowicie bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych rodziców. Zapraszamy !

WSZYSTKIE GRUPY

18.10.2019

PT.

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ – WYCIECZKA NA POCZTĘ

 

Dzisiaj w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Dzień Poczty Polskiej. Poznamy zawód listonosza i jego obowiązki. Starsze grupy (Sówki i Wiewiórki) będą miały okazję odwiedzić Urząd Pocztowy  (miejsce i godzina wyjścia do ustalenia bliżej terminu). Przedszkolaki zobaczą jak wygląda praca na poczcie i co jest potrzebne, aby wysłać list. 

SÓWKI

WIEWIÓRKI

21.10.2019

PON.

SPOTKANIA INDYWIDUALNE Z RODZICAMI – NIEDŹWIADKI

 

Zapraszamy na indywidualne spotkania z wychowawcą w godz.15:00-18:00. Prosimy o wcześniejsze zapisy na liście.

NIEDŹWIADKI

22.10.2019

WT.

SPOTKANIA INDYWIDUALNE Z RODZICAMI – WIEWIÓRKI

 

Zapraszamy na indywidualne spotkania z wychowawcą w godz.15:00-18:00. Prosimy o wcześniejsze zapisy na liście.

WIEWIÓRKI

22.10.2019

WT.

CYKL „PODRÓŻE PO POLSCE” – MAZOWSZE

 

W tym dniu wybierzemy się w podróż po Mazowszu, aby poznać lepiej nasz region. Dowiemy się gdzie dokładnie znajduje się Mazowsze na mapie oraz jaka rzeka przepływa przez naszą stolicę. Wysłuchamy  legendę o Warszawie oraz nauczymy się podstawowych kroków tańca łowickiego.

WSZYSTKIE GRUPY

23.10.2019

ŚR.

SPOTKANIA INDYWIDUALNE Z RODZICAMI – SÓWKI

 

Zapraszamy na indywidualne spotkania z wychowawcą w godz.15:00-18:00.

Prosimy o wcześniejsze zapisy na liście.

 

SÓWKI

24.10.2019

CZW.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Po pierwszym miesiącu wspólnych zabaw Niedźwiadki  śmiało zasługują na miano Przedszkolaka. Z tej okazji chcielibyśmy uroczyście uczcić ten fakt i przyjąć ich do grona Bystrzaków. Wszystkie dzieci z najmłodszej grupy zostaną oficjalnie pasowane na Przedszkolaka w obecności dwóch starszych grup. Wiewiórki wręczą również wcześniej przygotowane prezenty dla młodszych kolegów.

WSZYSTKIE GRUPY

25.10.2019

PT.

„KRAINA BAJEK” W DOMU KULTURY „ŚWIT”

 

Wiewiórki wybiorą się na spektakl  teatralny pt. Kraina Bajek” w Domu Kultury „Świt”. Przedstawienie oparte jest na najbardziej znanych i lubianych wierszach polskich poetów klasyki literatury dziecięcej: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry oraz Danuty Wawiłow, których utwory niezmiennie od wielu lat uczą i bawią wszystkie dzieci. Na scenie aktorzy w humorystyczny i ciekawy sposób wcielą się w rozmaite postacie ze znanych wierszy, przeplatanych piosenkami. “Kraina Bajek” to spektakl utrzymany w żywym tempie, pełen humoru i sytuacyjnych żartów, w którym uczestniczyć będą również dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Czas trwania spektaklu 60 minut bez przerwy.  

Cena biletu dla dziecka 20 zł.

WIEWIÓRKI

28.10.2019

PON.

KONKURS  DYNIOWY

 

Zachęcamy  rodziców z dziećmi do wspólnego wykonania ozdoby jesiennej z dyni. Ozdoby, które zostaną dostarczone do przedszkola tego dnia, będą brały udział w konkursie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na podstawie głosów wszystkich przedszkolaków. Następnie dynie ozdobią nasz Jesienny Bal Dyniowy.

WSZYSTKIE GRUPY

30.10.2019

ŚR.

JESIENNY BAL DYNIOWY

 

W tym dniu wszystkie dzieci naszego przedszkola spotykają się na świętowaniu jesieni.

Podczas balu dzieci będą prezentowały swoje stroje (szczególnie mile widziane stroje nawiązujące do jesieni oraz soczystego koloru pomarańczowego charakterystycznego dla dyni) oraz uczyły się współpracy i współzawodnictwa poprzez udział w zabawach integracyjnych.  Podczas zajęć odbędą się liczne konkursy oraz wspólne zabawy taneczne.

WSZYSTKIE GRUPY

“Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają dzieci, tym bardziej pewne siebie i kochające stają się jako dorośli”

– Steve Biddulph