Szczegółowe informacje
603-635-555


Kącik rodzica

Kochać mądrze...

 


Spośród różnych ludzkich miłości wzajemna miłość między Rodzicami i Dziećmi jest najtrwalsza i najpiękniejsza. Miłość Matki jest bardziej biologiczna i globalna niż miłość Ojca, ale dla obojga Rodziców jest ona uczuciem przenikającym ich osobowość. Dziecko reaguje na miłość miłością.

Mądrze okazuj miłość - na pewno nie rozpuścisz swojego Dziecka częstym przytulaniem, ale też nie zrobisz mu krzywdy, jeśli nie będziesz całkowicie zaangażowany w jego codzienne zajęcia, gdy podrosnie. Maluch, który już w domu doświadczył tego, że Mama i Tata nie są na każde zawołanie, mniej boleśnie odczuje to, że jest jednym z kilkunastu przedszkolaków w grupie a Pani/Ciocia nie zawsze ma dla niego czas, czy też nie w każdej chwili może bawić się wybraną zabawką.


Wyznaczaj wyraźne granice - Dzieci należy kochać i wymagać. One tego oczekują. Muszą czuć, że ktoś za nie odpowiada. Dziecko, które nie ma wytyczonych granic czuje się zagubione.Przytulaj i mów swojemu Dziecku jak bardzo je kochasz, zawsze wtedy, gdy ono tego potrzebuje!


Jedna z najbardziej stresujących cech współczesnego życia jest to, że my rodzice nigdy nie mamy dość czasu, aby zająć się dziećmi i być z tego zadowolonymi.
Każdą rzecz robimy w pośpiechu, żeby ze wszystkim zdążyć, przez co stajemy się niewolnikami zegarków. Czas rządzi nami od porannego budzika do momentu pójścia spać.
Jeżeli musimy się ze wszystkim śpieszyć, wtedy nie tylko znika zadowolenie, lecz na dodatek pojawia się frustracja, obawa, zdenerwowanie, które są stresujące dla nas i dla naszych pociech. Dlatego należy tak zorganizować czas, aby go poświęcić na zabawy, spacery, wycieczki z dziećmi.


Dzieci jak barometry odbierają nasze nastroje, dlatego

czas i konsekwencja poświęcona Dzieciom jest najlepszą drogą do sukcesu wychowawczego

Oto jej zasady:


1. Nie pozwól się wyprowadzić Dziecku z równowagi.
2. Bądź cierpliwy.
3. Jeżeli coś powiesz Dziecku – trzymaj się tego.
4. Chwal Dziecko.
5. Wymyśl wspólną zabawę, poproś je, aby ci pomagało – to wzmocni
waszą więź.
6. Powieś na drzwiach pokoju plan dnia – Dziecko tego potrzebuje.
7. Słuchaj tego, co twoje Dziecko ma ci do powiedzenia – naucz się je
rozumieć.
8. Z wyczuciem stosuj zakazy i tłumacz Dziecku, czemu mu tego nie
wolno.
9. Dla Dziecka zabawa jest tym samym, czym dla ciebie praca – nie
przerywaj mu jej.
10. W żadnym wypadku nie bij! Pamiętaj, że karą będzie to, co nazwiesz
karą. Przyczyna ukarania musi być jasna, a czas określony.
11. Nazywaj Dziecko po imieniu.


NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE
ARTYSTYCZNO-JĘZYKOWE
"BYSTRZAKI" ul.Poborzańska 8 tel. 603-635-555